+380974931922,+380953239725

oleksandr.ivashchenko@gmail.com

Phododendron

Rododendrony Czarnogórski. Foto Romana Mychajyluka

Bardzo popularny szlak.

Skoróczony wariant szlaku Pasmo Czarnogóry, najwyższe szczyty Karpat. Najwyższe szczyty północno-zachodniego końca pasma.

Malowniczy wodospad w wierzchołkach Prutu.

Trwałość 3 dni.

Dzień 1

w.Kwasypol. Menchul

Spotykamy się na kolejowym dworcu Iwano-Frankiwska (kasowa sala). Jedziemy autobusem do w. Kwasy. We wsi jest źródło mineralnej wody “Poliana Kwasowa”. Wspinamy się na polonyne Menchul.

Dzień 2

g. Sheshul(1728) – g. Petros(2020) – g. Howerla(2061)

Wspinaczka na Petros. Z szczytu Petrosu doskonały widok. Widać Czarnogóre, Marmorosi, Svydovets, dużą część Gorgan. Wychodzimy na Howerłę. Najwyższy szczyt Ukrainy. Howerła — popularny szczyt Karpat. W pogodny dzień tu tłumu ludzi. U podnóża na jednym z dopływów Prutu znajduje się malowniczy wodospad. Schodzimy na nocleg.

Howerla

Howerła. Foto Romana Mychajyluka

Dzień 3

Najlżejszy dzień podróży. Dalej tylko na dół. Koło schroniska Kozmeschyk wychodzimy na drogę, wiodącą obok rzeczki do osiedla Lazeschyna. Tu na drodze jest jeszcze jedno mineralne źródło. Można nabrać wody do domu 🙂 Z Lazeschyny odjeżdżamy do Iwano-Frankiwska autobusem.

Rozkład wypraw

10 - 15 sierpnia Po Dzikich Gorganach
24 - 29 sierpnia Marmoros - Czarnogora
1 - 6 wrzesnia Po Dzikich Gorganach
9 - 14 wrzesnia Pasmo Czarnogory, najwyzsze szczyty Karpat
16 - 21 wrzesnia Swydowiec- Gorgany
23 - 28 wrzesnia Do serca Gorganow (nad wodospadami)
30 wrzesnia - 5 pazdziernika Marmoros - Czarnogora
W wypadku skompletowania grupy, jestem gotow rozpatrzec wygodnej dla Panstwa czas podrozy oraz w odpowiedni sposob zmienic programy wycieczek i dostosowac czas i miejsce startu i finiszu wycieczki do Panstwa wymagan.

Korzystne informacje