Похід на Говерлу і Петрос – традиційний маршрут, але ми додамо до нього кілька родзинок: старт з смт. Ясиня з ночівлею на полонині Каркараза, а після Говерли ми підемо малолюдною стежкою попри міждержавний кордон, що пролягав тут сотню років тому. Підходить для тих, хто бажає пройти стежками Чорногорського хребта, але не готовий на тривалий похід. Гірські струмки, альпійські луки з кущами чорниці, види на Свидовець, Горгани, Рокити, Мармороші.

смт. Ясиня – г. Петрос (2020 м.) – г. Говерла (2061 м.) – г. Кукуль – смт. Ворохта

Тривалість 4 дня

Подати заявку на участь в поході Петрос-Говерла-Куку

1 день. смт. Ясиня – полонина Каркараза.

Буквально за кілька хвилин ходи від вокзалу починаємо підйом. В Ясинях є численні залишки оборонних укріплень з часів 1-ї світової війни. Проходимо попри одне з них. На полонині випасають овець та корів. Ночівля з видом на долину селища Ясиня та вершини Горган.

2 день. Полонина Каркараза – г. Петрос – Перемичка.

Особливість ранків на цій полонині в їх мальовничості. Дуже часто туман охоплює долину в низу, а з туману стирчать вершини гір. Частина підйому на Петрос гірською лісовою стежкою, яка виводить в високогірну зону. Вище тільки альпійські луки. Чим вище, тим менше трави і більше каміння.

На вершині Петроса німе нагадування про те наскільки суворими може бути погода в горах: капличка без даху і величезний металевий хрест зігнутий, ніби він з пластиліну.

Ночівля біля підніжжя Говерли.

3 день. г. Говерла – г. Кукуль

Досить швидко потрапляємо в високогірну зону. Дерев з кожним метром все менше, самі дерева покрученіші. Це викликано тим, що взимку на гілках налипає велика маса снігу, який своєю вагою ламає гілки і навіть стовбури дерев. Тому вище певної висоти дерев нема взагалі. Зате нас оточують масштабні краєвиди! На півдні Мармороси, що межують з Румунією, на південний схід продовження Чорногірського хребта. На захід, за вершиною Петроса бачимо Свидовецький хребет. На північ наш шлях на Кукуль, а вдалині пасма Горган.

З вершини Говерли час від часу потрапляємо на бетонні стовбчики. Це колишній кордон. Їх можна використовувати для навігації за відсутності видимості в погану погоду. З одного боку велика літера S – Словаччина, частина Австро-Угорсьої імперії на той час, з іншого P – Польша. Зверху на стовбчику рисочки які показують напрямок до найближчих стовбчиків та хрест, свого роду компас, що показує напрямок по частимам світу.

4 день. г. Кукуль – смт. Ворохта.

Кукульский хребет відомий своїми полонинами, пасовиськами, грибними та ягідними місцями та залишками оборонних укріплень. Але головне, що з Кукуля Петрос та Говерла виглядають найефектніше. Багато красивих фотографій зроблені саме з Кукуля.

Вершина зовсім поруч. Тому більшість часу займатиме спуск в Ворохту. Стежка закінчується біля залізничного моста з каменю та з великими прольотами-арками. Протяжність найбільшої арки 30 метрів. До недавнього часу він був діючим і ним ходили поїзди, поки поруч не побудували новий сучасний міст.

Вартість походу: 3650 грн.  без врахування вартості прокату та знижок.

В вартість входить:

  • Триразове харчування на маршруті
  • Услуги інструктора
  • Використання сокир, пил, пальників, казанів
  • Медичне страхування

В стоимость тура не входит:

  • Прокат спорядження
  • Переїзди по маршруту
  • Плата за вхід в заповідник
Подати заявку на участь в поході Петрос-Говерла-Куку